Kurs fotografii noworodkowej

Jestem fotografem noworodkowym od 2015 roku. To już siedem lat! W tym czasie sama odbyłam kilka warsztatów noworodkowych, potem tę wiedzę przepuściłam przez filtr własnych doświadczeń. W między czasie fotografia noworodkowa bardzo się zmieniła, wyewoluowała w jeszcze piękniejszą, ale jednak trudniejszą stronę. Dlatego część rzeczy, których się nauczyłam, przestało się sprawdzać, nie dawało wymarzonych efektów. Wiele lat praktyki, setki sesji, aż wreszcie dotarłam w życiu do momentu, w którym klienci wybierają mnie, bo urzekło ich moje portfolio i marzą o sesji ze mną, a fotografowie pytają „jak Ty to robisz”?

Doszłam do wniosku, że przyszedł czas by podzielić się tą wiedzą i postanowiłam do mojej oferty wprowadzić warsztaty fotografii noworodkowej.

Warsztaty to jedyna droga, jaką możesz wybrać, jeśli chcesz fotografować noworodki. Owszem jest mnóstwo materiałów w internecie, ale zanim je znajdziecie, zanim odsiejesz te dobre informacje, od tych które nic nie wnoszą, stracisz ogrom czasu i energii, który zamiast tego możesz spożytkować na doskonalenie i praktykę. Poza tym pamiętaj, noworodek, to żywa istota, a Ty na sesji bierzesz za niego odpowiedzialność. Musisz więc wiedzieć jak na sesji zadbać o jego bezpieczeństwo i żaden kurs online nie zastąpi Ci tego, co pokażą Ci stacjonarne warsztaty fotograficzne. Fotografia noworodkowa to bardzo odpowiedzialna praca.

Na rynku jest wiele osób, które oferują takie warsztaty fotograficzne, więc dlaczego właśnie moje szkolenia wybrać?

kurs fotografii noworodkowej

Warsztaty fotograficzne fotografii noworodkowej - czego dowiesz się w trakcie mojego szkolenia?

Otóż wszystkiego! Nie ma żadnej ściemy, udawania, ukrywania jakiejś części wiedzy i pokazywania, że fotografia noworodkowa to bułka z masłem, bo wcale tak nie jest.

Chcę, aby moi kursanci byli najlepszymi fotografami, którzy z całą świadomością wad i zalet wkroczyli na tę piękną drogę fotografii noworodkowej. Powiem wam wszystko to, czego sama chciałam się dowiedzieć, czego mi brakowało, powiem pewne smaczki, które sprawią, że zaczniesz inaczej patrzeć na zdjęcia.

Najważniejsze punkty moich warsztatów to:

1) Pozycjonowanie (układanie) noworodków

Pokażę ci jak układać tych najmniejszych modeli, na jakie szczegóły zwracać uwagę, aby dziecko wyglądało spokojnie, a twoje zdjęcie profesjonalnie, a także przede wszystkim, jak to robić, aby zadbać o bezpieczeństwo noworodka.

Ułożenie będę demonstrować na noworodku (na warsztatowej sesji noworodkowej mamy 1-2 małych modeli, w wieku od 7-21 dnia życia) abyście zobaczyli jak wygląda na codzień moja praca z klientami. Jeśli zajdzie potrzeba, pozycje i światło pokazuję także na lalce treningowej.

2) Światło

Mam bzika na punkcie światła! W trakcie warsztatów pokażę wam jak łatwo można zepsuć zdjęcie przez nieprawidłowe oświetlenie sceny i jak światło może zaczarować zdjęcie, nawet jeśli noworodek nie jest idealnie ułożony.

Przez 4 lata fotografowałam przy świetle zastanym, obecnie już od 3 lat używam lampy błyskowej. Powiem wam o wadach i zaletach zarówno jednego, jak i drugiego sposobu oświetlenia. Na warsztatach grupowych uczymy się korzystać z lampy błyskowej, na warsztatach indywidualnych wybór należy do ciebie.

Światło i ułożenie dziecka to dla mnie dwa najważniejsze aspekty, po których od razu można rozpoznać poziom umiejętności fotografa i to one będę grały u mnie pierwsze skrzypce.

3) Marketing i wycena swojej pracy

Chcę, abyście wyszli z mojego studio i wiedzieli co dalej! Jak zdobyć klientów, jak rozkręcić ten biznes, ile ogólnie można na tym zarobić. Powiem wam jaki jest rzeczywisty czas trwania sesji noworodkowej czyli ile czasu oprócz samej sesji tracisz na inne rzeczy z nią związane), a co za tym idzie przedyskutujemy jak powinien wyglądać twój cennik.

4) Obróbka sesji

Moje podstawowe narzędzie pracy to Photoshop. Nie martw się jeśli go nie znasz. Pokażę Ci krok po kroku, jak obrabiać zdjęcia, aby wyglądały pięknie. Powiem Ci jakich błędów unikać przy obróbce, co należy retuszować, a co możesz, lecz nie musisz. Na co dzień korzystam z akcji, ale na kursie pokażę Ci także jak się bez nich obejść. Część z moich akcji dostaniesz ode mnie, aby móc później przyspieszyć swoją pracę. Po warsztatach dostaniesz ode mnie także kurs Photoshop, zawierający te same informacje, które przekazuję w trakcie szkolenia.

5)Akcesoria do fotografii noworodkowej, sprzęt, wyposażenie studio

Oczywiste jest, że do wykonywania sesji noworodkowych będziecie musieli zaopatrzyć się w różne akcesoria, ale postaram się omówić punkt po punkcie co będzie Wam niezbędne, jakie akcesoria można wykorzystać na wiele sposobów, w jakich sklepach kupować rekwizyty. Podpowiem co będzie Wam potrzebne, aby zacząć i nie wydać pieniędzy na zbędne gadżety. Omówimy elementy sprzętu (aparaty, obiektywy) i oświetlenia. Dostaniecie także rabat na zakupy w moim sklepie – www.plumprops.com

Oprócz tego moje warsztaty fotograficzne zawierają taką wiedzę jak:

6) przygotowanie do sesji – poradnik dla rodziców,

7) work-flow czyli co zrobić, aby sesja przebiegła sprawnie,

8) jak sprzedawać więcej ujęć niż w pakiecie,

9) co zrobić kiedy dziecko nie chce spać, sposoby na usypianie, ułożenie nieśpiącego noworodka, jakie zdjęcia robić nieśpiochom,

10) ujęcia z rodzeństwem i rodzicami,

11) pozycje w propsach, jak i na stole do pozycjonowania.

Warsztaty fotografii noworodkowej - cennik

warsztaty fotografii noworodkowej

WARSZTATY INDYWIDUALNE

(dla jednej osoby)
2500 cena za 1 dzień szkolenia
 • Warsztaty indywidualne skierowane są do osób, które chcą, abym poświęciła im 100% czasu, aby maksymalnie przyswoić przekazywaną przeze mnie wiedzę.

  Są także dla osób, które potrzebują konkretów, być może już jesteście po jednym kursie i dalej czujecie braki w wiedzy?

  Wtedy na warsztatach mogę na przykład poświęcić więcej czasu na każde wybrane przez Was ułożenie noworodka, bo jest to coś co sprawia wam największą trudność, a zmniejszyć ilość czasu przeznaczonego na przykład na naukę obróbki czy wybór propsów?

  A może odwrotnie?

  Na warsztatach indywidualnych nie musisz czekać na swoją kolej, by zrobić zdjęcie, czy zadać mi pytanie, bo cała moja uwaga skupiona jest wyłącznie na Tobie.

  Po warsztatach dostajesz dostęp do zamkniętej grupy, gdzie wrzucam filmy z sesji warsztatowych, sesję live, filmiki szkoleniowe, różnego rodzaju materiały pomocne podczas nauki. Na grupie odpowiadam także na wszystkie Wasze pytania, możecie wspólnie dzielić się wiedzą z innymi warsztatowiczami.

zdjęcia noworodków jak robić

Sesja pod moim nadzorem

(dla jednej osoby)
2600 cena za 1 dzień szkolenia
 • To bardzo wyjątkowy i innowacyjny sposób szkolenia. To ja przyjeżdżam do ciebie (może to być Twoje studio, Twój dom jeśli masz warunki, by odbyła się w nim sesja, dom Twojego klienta (czy koleżanki która właśnie urodziła).

  To ty robisz sesję, nie ja. To ty układasz maluszka, ale ja cały czas jestem przy Tobie i dostajesz ode mnie cały czas pomoc i instrukcje. Mam ze sobą lalkę treningową, na której pokazuję Ci jak możesz daną rzecz zrobić.

  Po sesji już bez obecności klienta siadamy, omawiamy jej przebieg, to co było dobrze, a co źle. Co można poprawić następnym razem.

  Do kogo skierowane są takie warsztaty?

  Przede wszystkim do osób, które mają już jakieś warsztaty fotograficzne fotografii noworodkowej za sobą (nie ma to znaczenia, u kogo się odbyły). Nie jest to oferta dla osób początkujących.

  Może odbyłeś/łaś już jakieś warsztaty, ale boisz się przeprowadzić pierwszą sesję samodzielnie? A może jesteś już po kilku samodzielnych sesjach i czujesz, że sobie nie radzisz? Nie wiesz co robisz źle? Albo wydaje Ci się, że efekty nie są takie, na jakie liczyłaś, choć w trakcie sesji uważasz, że wszystko było dobrze?

  Cena warsztatów: 2600 zł (do 200 km od Warszawy, dla osób mieszkających dalej koszt warsztatów ustalam indywidualnie, lub warsztaty w takiej formie mogą być niedostępne - najlepiej skontaktuj się ze mną i zapytaj o możliwe opcje)

  Po warsztatach dostaniesz darmowy dostęp do grupy online.

jak układać noworodka do sesji

WARSZTATY GRUPOWE

(od 2 do 4 osób )
1600 cena za 1 dzień szkolenia
 • Warsztaty grupowe skierowane są do grup 2-5 osobowych. Głównie do osób początkujących, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę w fotografii noworodkowej. Takie warsztaty fotograficzne zawierają niezbędne podstawy i mają ściśle określony plan, którego się trzymamy, abyście w czasie ich trwania zdobyli tak dużo wiedzy, jak to tylko możliwe.


  Po szkoleniu, gdy emocje opadną, a tobie przyjdzie do głowy mnóstwo pytań, masz do dyspozycji godzinę konsultacji (wideo rozmowa, rozmowa telefoniczna czy też mail - jak tylko Ci wygodnie), gdzie odpowiem na wszystkie pytania, które pojawią się po warsztatach.

  Istnieje także możliwość wykupienia dostępu do zamkniętej grupy online (szczegóły w tabeli kurs online), gdzie znajdziecie warsztaty fotograficzne w formie filmów instruktażowych, będziecie mogli rozmawiać z innymi fotografami, dzielić się wiedzą, pytać mnie o rady.


  Plan szkolenia:

  • 09:30 - 10:30: wprowadzenie: omówienie kwestii technicznych, ustawienia światła, aparatu, stylizacji, planu sesji

  • 10:30 - 15:00: sesja noworodkowa w tym także ujęcia rodzinne

  • 15:00 - 15:30: obiad

  • 16:00 - 17:00: wybór ujęć, obróbka 2 zdjęć w programie Photoshop

  • 17:00 - 18:00 omówienie pozostałych kwestii: gdzie kupować akcesoria, jak robić skuteczny marketing,

Warsztaty fotografii noworodkowej ONLINE

(dla jednej osoby)
1200 / 300* *cena z gwiazką dla osób, które były u mnie na warsztatach grupowych
 • Warsztaty mają formę zamkniętej grupy, na której udostępniam wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe, wrzucam filmiki z sesji, ze szkoleń, porady, odpowiadam na wszystkie Wasze pytania. Dostęp do grupy uzyskujesz na czas nieograniczony. Bardzo gorąco polecam Wam ten kurs, ponieważ materiałów jest MNÓSTWO!!! Nieporównywalnie więcej, niż na klasycznych warsztatach. Pamiętajcie, że tu nie ma ram czasowych - że mam 8 godzin i koniec, więc znajdziecie tam omówienie każdej pozycji osobno, nie tylko pozycje, które pokazuję na warsztatach, ale wszystkie, które znajdziecie w moim portfolio. Ustawienia światła. Możecie w nieskończoność oglądać filmy i zadawać pytania. Na warsztatach nie zdążę nawet przekazać Wam takiejwiedzy, bo jest tego ogrom. Wszystko czego nauczyłam się przez 8 lat mojej pracy spisane i sfilmowane.

  Uwaga, wymagane konto na facebook'u ze zdjęciem, znajomymi itp (autentyczne). Każde konto będzie przeze mnie weryfikowane..
  Nie dodaję do grupy kont założonych tylko w tym celu, bez zdjęć, bez znajomych itp.

kurs fotografii noworodkowej Magda Skrzypczak

Gdzie odbywają się warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe?

 

Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe odbywają się w moim studio w Markach. Jeżeli zbierzesz grupę chętnych w swoim mieście, mogę też zorganizować takie warsztaty blisko Ciebie.


Adres mojego studio

Magdalena Skrzypczak
Sesje i szkolenia z fotografii noworodkowej
ul. Ząbkowska 32c/2 (wpiszcie dobrze w GPS bo to nie Warszawa, tylko obok, a w Warszawie też jest Ząbkowska 😉 )
05-270 Marki

Co musisz umieć i przynieść ze sobą na szkolenie

– podstawy obsługi aparatu w trybie manualnym
– aparat – lustrzanka cyfrowa (system jakiego używasz jest bez znaczenia, ja pracuję na Nikonie i obiektywach Sigma)
– pasja do fotografii, zwłaszcza dziecięcej i noworodkowej
– nie potrzebujesz komputera na sesji (chyba, że chcesz)